magazyn sztukiRoman Wysogląd

bywam więc opisuję (68)


dotychczasowe >>>

teksty aktualne >>


Potencjalna, teoretycznie nie pozbawienia sensu wylicznka.

 

  W Krakowie, mieście coraz bardziej nijakim ( przynajmnie dla mnie) w niepojęty sposób od lat szwędają się po nim, żyją, czasami robią karię i zdobywają ulotną sławę poeci, z których każdy w najbliższych latach jest w stanie zostać uhonorowanym Literacką Nagrodą Nobla.

  Oto kilka nazwisk z grona już prawie dotykającwego ręki Króla jak i czeku opiewającego na ponad milion ero ( bez podatku).

  Adam Kawa, Jan Johman, Julian Kornhauser, Adam Zagajewski, Jerzy Piątkowski, Stanisław Stabro, Ignacy Stanisław Fiut, Wit Jaworski, Marek Wawrzyński, Lubart Krzysica, Piotr Dyga, Ewa Lipska, Beata Szymańska, Elżbieta Zechenter – Spławińska, Wojciech Kawiński, Józef Baran, Andrzej Warzecha, Jerzy Gizella, Andrzej Banaś, Marcin Szczęsny plus trzydzieści sześciu poetów ze Stowarzyszena Pisarzych Poksjich i co najmniej 212 z tak zwanego Związku Literatów Polskich.

   Poza tym upiększają nasze miasteczko poeci naprawdę wybitni jak Jerzy Wąsik, Andrzej Krzysztof Torbus, Leszek Elektorowicz, Leszek Aleksandwer Moczulski, Filip Ratkowski, Jerzy Frańczak ( plus ojciec), Ryszard Krynicki, Bronisław Maj, Krzysztof Lisowski, Wojciech Mróz, Bronisław Baran,Jacek Kajtoch,Maciej Naglicki, Adam Ziemianin, Małgorzta Misiewicz, Jan Polkowski, oraz tysiące innych, których nie jestem w stanie wymienić.

  Czasmi naprawdę boję się przejść przez Rynek, by przypadkiem nie wpaść na poetę, co prawda niczym szczególnym sotkanie to nie grozi, ale zawsze niesie z sobą metafizyczne ryzyko.

  A tutaj, jak na ironię,  jeszcze prozaicy. Co prawda jest nas tylko trzech, ale zawsze ( w tym Pan Jan Nowicki).

  Co z tej wyliczanki wynika? Nic. Kraków zawsze był wyjątkowy. Pod każdym względem ilości grafomanów na metr kwadratowy.

   Naturalnie według nowych praw Unii Europejskiej za przystapieniem do której głosowała większość społeczeństwa. Prawdopodobnie ta mniej czytająca. Albo wcale.


Roman Wysoglądhome | wydarzenia | galeria sztukpuk | galerie | recenzje | forum-teksty | archiwum | linki | kontakt