magazyn sztukiAdam KieniewiczGABA HERMAN W „PRZEDZIALE” 


ULEGŁE FORMY KOBIECOŚCI

Małgorzaty Rudowicz „de rudee”

w Galerii „PANORAMA”


MINIATURY KAZIMIERZA MACHOWINY – MALARZA NASWTROJU W VIS a` VIS


Włodzimierz Val Giełgud - Afryka - zdjęcia pochodzące z ostatniej dekady XIX wieku


DREAMS – MICHAŁA GIEDROJCIA


Grafika komputerowa

Piotra & Bartosza Weberów

w barku kawowym "Rio".


Wycinanki Elżbiety Majewskiej-Hernandez


B A B A   W   K R U C H C I E

Rysunki Iwony Siwek – Front


SIELANKOWE, LIRYCZNE KARTONY DE RUDEE INSTYTUCIE fRANCUSKIM W kRAKOWIE


BAŚNIOWY ŚWIAT EWY BAJEK  - CZYLI „SNIADANIE NA TRAWIE”


„ENEASZ I DIOGENES”

CZYLI OBRAZY BOGUMIŁA KSIĄZKA

W „OTWARTEJ PRACOWNI”


„SAMOTNOŚĆ WE DWOJE”

Gaba Herman w Galerii Floriańska 22


„CHRAM”

Andrzej Zygadła w Art. Agenda Nova

 

Grafika komputerowa

Piotra & Bartosza Weberów

w barku kawowym "Rio".W pomieszczeniach kultowego na trwałe wpisanego w historię miasta barku kawowego "Rio" przy ul: św. Jana 2, możemy oglądać komputerową grafikę Piotra Webera i jego syna Bartosza.

Piotr Weber, znany krakowski architekt za pomocą komputera kreuje i przetwarza, swe malarskie prace. Stosując techniki mieszane; fotomontażu, fotomanipulacji i transformacji komputerowej, stworzył oryginalny klimat swych prac.

Podziwiamy prace inspirowane pejzażem, fotografią, rysunkiem alegorycznym, a także architektonicznym, oraz portretem. Prace te rozkwitają szalonymi barwami, w których zaciera się granica między realnością tematu, a abstrakcją materii malarskiej.

Świat Piotra Webera to świat niezwykle subtelny, oglądany z perspektywy jego przeżyć, emocji i fascynacji. Dzieło powstałe z wyniku aktu twórczego to portret jego wewnętrznego świata. Częste zmiany świata zewnętrznego, inspiracje napędzają wyobrażenia artysty. Artysta łączy świat wyobrażni z rygorami intelektualnej refleksji, elementy realnej rzeczywistości z fikcją malarskiego imetyzmu, rzeczy istniejące z możliwymi.

Piotr Weber poszukuje, próbuje różnych wariantów, ustanawia zasady i przekracza je, jest niespokojny, dociekliwy a jak trzeba gwałtowny. Wierzy w sztukę podobnie jak interowersywni romantycy wierzy w człowieka i jego przemiany.

Z 13 prezentowanych grafik uwagę zwracają; akt stojący,Gruszeczka,Huragan, Księżniczka.

 

Bartosz Weber - uczeń 2 klasy krakowskiego gimnazjum, przejawia spore zainteresowanie sztuką. Sporo rysuje, słucha muzyki, gra na gitarze, sporo czyta.  Jak sam mówi inspiracje do swych prac czerpie z gier komputerowych i przeczytanych książek.

Jego prace wiernie oddają to co w głowie młodego ucznie kłębi się. Wiele w nich wizji, snów a także fantastycznych bajek.

 Wrażenie robi praca zatytułowana Pająk - narysowany ostrymi konturami. Efektowna jest też praca pt: "Drzewo nad przepaścią" - jest to praca starannie przemyślana i dobrze skomponowana, co świadczy o rozwijającym się talencie Bartosza.

Przechodząc ul. św Jana zajrzyjcie państwo to tego niepowtarzanego miejsca, Wypijcie doskonałą kawę, porozmawiajcie ze znajomymi i przyglądnijcie się rozmieszczonym pracom Piotra i Bartosz.

 

Adam Kieniewiczhome | wydarzenia | galeria sztukpuk | galerie | recenzje | forum-teksty | archiwum | linki | kontakt